Осещина, будинок 135 м.кв.

Котеджне містечко "Синевір" у селі Осещина, Київська область.

Особливістю цього району є висока ефективність геотермального грунтового контуру. Завдяки піщаним ґрунтам та близькості до річки Десна тут досягається висока ефективність роботи теплового насоса.

Ми встановили тепловий насос Geosun GS-12 вихідною потужністю 12 кВт, який в номінальному режимі використовує всього 2,5 кВт електроенергії на годину разом з циркуляційними насосами, а взимку середнє споживання не перевищує 1 кВт на годину. Будинок підключений до мережі з потужністю 5 кВт.

Опалення у цьому будинку здійснюється геотермальною системою, яка забезпечує комфортну температуру навіть при сильних морозах.

Виконано наступні роботи:

  • Монтаж теплового насоса "під ключ"
  • пробурено геотермальне поле загальною довжиною 240 м.п.;
  • Реалізована функція високотемпературного ГВП для забезпечення гарячою водою.

Інформація про будинок: наразі триває процес його утеплення. Несучі стіни виготовлені з газоблоку.

У цьому будинку встановлена система опалення, яка представляє собою водяну теплу підлогу. Взимку температура подачі до системи опалення становить 35 градусів за Цельсієм.

Рівень ґрунтових вод - високий.

Геотермальний контур цієї системи складається з п'яти вертикальних геотермальних свердловин загальною протяжністю 250 метрів. Очікувана температура теплоносія, який надходить з ґрунту взимку, становить +7 градусів Цельсія. Колектор грунтового контуру розташований у котельні. Буріння геотермальних свердловин було виконано на ділянці перед будинком до моменту будівництва фундаменту.