Тут ми розмістили наш досвід і рекомендації по системі опалення:
Водяна тепла підлога:
- Труба від теплового насосу до колекторів повинна бути без звуження, внутрішній діаметр (DN) 25 мм.
- Ніяких змішувальних вузлів на колектор теплої підлоги ставити не потрібно - теплоносій подається на пряму в систему опалення.
- Бак теплоакумулятор можна не ставити - інерції стяжки теплої підлоги досить.
- Стандартний крок укладання труби теплої підлоги - 15 см, крайова зона біля великих вікон - крок 10 см.
- Додаєте теплі стіни до теплої підлоги - зменшуєте температуру подачі в СО, підвищуєте COP, плюс влітку отримуєте повноцінну систему пасивного охолодження (free cooling)
- Теплу підлогу теж можна використовувати як систему охолодження - наприклад вдень подавати холод в теплу підлогу другого поверху, цього достатньо щоб на 3-5 градусів опустити загальну температуру в будинку. Ходити звичайно босоніж по такій підлозі не комфортно :). Ще як варіант - змусити холод підніматися з поверхні теплої підлоги обдуваючи його звичайним вентилятором.
- Петлі теплої підлоги робіть однакової довжини, не перевищуйте максимальну довжину в 70-80 м.п. на одну петлю.
- Петлі теплої підлоги можна розкидати на кілька невеликих приміщень.
- Хочете платити ще менше за опалення - тоді читайте в нашій статті про адаптацію під нічний тариф.
- Якщо у вас маленьке приміщення - обов'язково робіть крім теплої підлоги теплу стіну - площі теплої підлоги може просто не вистачити на обігрів такого обсягу повітря.
- Не бійтеся укладати ламінат на теплу підлогу - дуже комфортно і довговічно. Підкладка під ламінат потрібна мінімальна - при рівній стяжці досить буде декількох шарів поліетиленової плівки.