Чи можливо використовувати тепловий насос для охолодження будинку?

Якщо вікна вашого будинку виходять на південну сторону, то вам не з чуток знайома проблема надмірного нагрівання приміщення, зайвого теплового випромінювання та необхідність створення при цьому комфортного мікроклімату в будинку.

Для вирішення цих завдань інженери нашого підприємства встановили модуль пасивного охолодження на модель геотермального теплового насоса українського виробництва - Geosun GS-18.

Променеве охолодження теплового насоса працює за принципом негативного радіаційного випромінювання.

Принцип дії теплонасоса грунт-вода    

Охолоджена поверхня підлоги абсорбує надлишки радіаційного випромінювання в приміщенні, створюючи комфортний мікроклімат.

Як правило приміщення максимально нагрівається з південного боку при заході сонця, і цей надлишок теплового випромінювання система охолодження скидає в грунт.

Розглянемо застосування теплового насоса на прикладі приватного будинку 250 кв.м.

У будинку встановлена ​​система опалення та охолодження - водяна підлога. Станом на сьогоднішній день, вже 5 років в будинку успішно застосовується принцип охолодження променевої системою.

Променеве охолодження тепловим насосом Geosun

В результаті встановленого модуля пасивного охолодження були отримані наступні виміри даних другого поверху південного боку будинку - в найжаркішій його частині:

- температура підлоги склала 21 градус при температурі повітря в приміщенні - 24 градуси (без охолодження температура піднімалася вище 30 градусів);
- температура на вулиці становила при цьому 30 градусів.

Слід також зазначити, що при такій температурі комфортно знаходиться в будинку.

Споживання електроенергії тепловим насосом Geosun GS-18: при роботі циркуляційних насосів сумарне споживання електроенергії складає 200 Вт. / Год.

Якщо не вимикати охолодження протягом місяця, то споживання становить в середньому 144 кВт. або 187 грн.

Для порівняння: кондиціонування такого будинку обійдеться в місяць, як мінімум, 2700 грн. при споживанні не менш 3 кВт / год.

Різниця істотна і очевидна.

Переваги променевого охолодження тепловим насосом

  • економія на установці кондиціонерів приблизно 2000-3000 дол. США для звичайного будинку;
  • споживання електроенергії тепловим насосом в 15 разів нижче, ніж в разі кондиціонування;
  • абсолютно безшумний принцип роботи теплового насоса на охолодження;
  • при променевому охолодженні не сушить повітря;
  • відсутність внутрішніх та зовнішніх блоків, які потрібно вписувати в дизайн приміщень;
  • відсутність протягів і пилу;
  • влітку система прогріває грунт і підвищується ККД роботи теплового насоса в опалювальний період (в середньому, на 3-4 градуси). І як наслідок, ККД теплового насоса підвищується на 10-15%.

Недоліки променевого охолодження тепловим насосом

  • при різкому підвищенні вологості в приміщенні, наприклад під час дощу, необхідно вимикати охолодження щоб уникнути появи конденсату;
  • якщо в приміщенні на підлозі кахель, то виникає невеликий дискомфорт при ходьбі босоніж, чого не скажеш про ламінат - тут, навпаки, все комфортно.